27 maart 2023

Eugène van Mierlo geeft opdracht aan leerlingen Technologie en Toepassing

In opdracht van de gemeente Almelo gaan leerlingen van Technologie en Toepassing bezig met een gezond eetpatroon op het Alma College. Een belangrijk thema. Vorige week konden leerling hun idee presenteren aan de Wethouder Eugène van Mierlo.

 

Een gezond eetpatroon is belangrijk voor iedereen. Wie gezond eet heeft minder kans op bijvoorbeeld hart- en vaatziekten, diabetes en kanker. Het is zeker belangrijk voor jongeren, die nog volop aan het groeien zijn. Toch denken veel te weinig Nederlandse jongeren over gezond eten na. Gezonde keuzes maken begint bij het weten wat een gezonde keuze is. Educatie is daarbij van groot belang.

De gemeente Almelo heeft de derdejaars leerlingen Technologie en Toepassing daarom een opdracht gegeven: ontwerp een serious game die leerlingen van het Alma College leert over gezonde voeding en hen aanspoort om gezondere keuzes te maken.

Vorige week mochten de BagelBoys hun idee pitchen bij de Wethouder. Dat ging goed! Tot het eind van het schooljaar gaan onze leerlingen bezig met een onderzoek en het maken van een serious game.

Wat is Technologie en Toepassing?
Technologie en Toepassing is een vak voor de theoretische en gemende leerweg op het vmbo. Leerlingen maken hierin kennis met vraagstukken uit de dagelijkse praktijk en proberen deze op te lossen met technologische ideeën.

337147435 688963762983250 8962391454655271667 n  337169181 237313165369381 7392259966636938420 n   337405466 532315028825116 2136491231174479 n

Deel dit artikel

Meer nieuws

17 juli, 2024

Tijdens de diploma-uitreiking van dinsdagavond heeft Cas Westen de 55ste Boessenkool prijs gewonnen. Deze wordt elk jaar toegekend aan de meest gemotiveerde leerling van het profiel Produceren, Installeren en Energie (PIE).

15 juli, 2024

Elk kind moet de kans krijgen om zich optimaal en zorgeloos te ontwikkelen. Met de zomervakantie voor de deur kan het Alma College er niet altijd zijn om hulp te bieden. Daarom hebben zij in samenwerking met Stichting Jeugdeducatie Fonds, het Rode Kruis en het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) een initiatief opgezet om leerlingen tijdens de vakantieperiode te ondersteunen. Dat doen we met een zomerpakket met houdbare levensmiddelen.

13 juni, 2024

Dinsdagavond vond voor onze leerlingen van HBR leerjaar 3 de langverwachte eindpresentatie van het project ‘Tour d’ Europe’ plaats. Na vijf weken intensief werken presenteerden de leerlingen hun werk aan ouders en verzorgers.

10 juni, 2024

Deze week hebben de leerlingen van leerjaar 3 voor hun PTA-opdracht een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van Almelose kunstenaars in Kunsthal Hof 88.

28 mei, 2024

Vorige week zijn alle leerlingen MVI leerjaar 3 van Alma College naar het Cibap geweest voor een inspirerende leerervaring. Onze leerlingen uit 3b/k en gt MVI hebben daar deelgenomen aan workshops styling en animatie.

15 mei, 2024

Onze sportklasleerlingen hebben de afgelopen weken vol enthousiasme meegedaan aan de regiofinales van Olympic Moves, de grootste schoolsportcompetitie van Nederland. Bij Dodgeball in Hardenberg en Voetbal in Almelo en Oldenzaal streden onze teams moedig.

Zoek hier naar van alles en nog wat

Wil jij je kind aanmelden voor het Alma College?

  • Stap 1: Ga naar Alma College op voalmelo.nl
  • Stap 2: Download het formulier, vul het digitaal in en sla het op je pc op. Uitprinten en met pen invullen kan ook. Vergeet je handtekening niet.
  • Stap 3: Lever het document in bij de basisschool van je kind. De basisschool doet de rest.